My Cart
Crosswater Glide II 1000 Unit & Midnight Black Glass Basin
From £519.25(inc. VAT)
To £1,687.74(inc. VAT)
Product Code
GL1011SMB_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Glide II 1000 Unit
| Finish | Storm Grey Matt |
|---|---|
| Product Type | Double drawer unit |
| Width | 1000mm |
| Depth | 450mm |
| Height | 520mm |
| Opening | Soft close pull to open |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Barcode | 5055833676408 |
| Weight | 36.66kg |
| Recommended Trap |
|
| Handle |
|
Glide II Midnight Black Glass Basin
| Product Type | Basin |
| Material | Glass |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Overflow | With overflow |
| Barcode | 5055833669196 |
| Weight | 14kg |
| Product Notes |
|
Similar Products
-
Crosswater Glide II 700 Unit & Midnight Black Glass BasinFrom £773.95(inc. VAT)
To £1,403.09(inc. VAT)
More Info Qty:




