My Cart
Crosswater Optix 10 Single with Inline Panel Bathscreen Polished Stainless Steel
Special Price £396.00(inc. VAT) Normal Price £456.00(inc. VAT)
Product Code
OXBDSC0900

We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
| Finish | Polished Stainless Steel |
|---|---|
| Height | To the top of the glass 1500mm |
| Width | Hinged panel width 540mm |
| Material | 304 Stainless steel and brass components |
| Crosswater Clear | As standard |
| Glass Thickness | 10mm toughened safety glass |
| Adjustment | 900-915mm |
| Quality Approvals | BS EN 14428 |
| Weight | 39kg |
| Features |
|
Similar Products
-
Just Taps Florence Wall Mounted Thermostatic Bath Shower MixerSpecial Price £198.00(inc. VAT) Normal Price £204.60(inc. VAT)In stock -
Crosswater Freestanding Click Clack Bath Waste Slotted-SlateSpecial Price £77.40(inc. VAT) Normal Price £86.44(inc. VAT)In stock -
Crosswater Straight Grab Bar 400mm Brushed NickelSpecial Price £135.00(inc. VAT) Normal Price £146.26(inc. VAT)In stock -
Just Taps VOS 300x300mm Shower Niche Brushed BlackSpecial Price £104.40(inc. VAT) Normal Price £111.60(inc. VAT)In stock -
Just Taps VOS Brushed Black Basin Waste, Universal; Slotted And UnslottedSpecial Price £48.00(inc. VAT) Normal Price £49.25(inc. VAT) -
Just Taps Round Thermostat with Overhead Shower and Fixed Shower Handle£490.10(inc. VAT) Normal Price £499.09(inc. VAT) -
Crosswater Glide II Basin 2 Hole Set - ChromeSpecial Price £196.80(inc. VAT) Normal Price £220.43(inc. VAT)
| Finish | Brushed Brass |
|---|







