My Cart
Crosswater Svelte 80 Unit & Cast Mineral Marble Basin
From £999.66(inc. VAT)
To £1,083.41(inc. VAT)
Product Code
SE0811_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Svelte 80 Cast Mineral Marble Basins
| Product Type | Basin |
| Overflow | With overflow |
| Material | High gloss white Durocoat® cast mineral marble |
| Height | 20mm |
| Depth | 450mm |
| Width | 800mm |
| Barcode | 5055833651726 |
| Notes |
|
Svelte 80 Unit
| Product Type | Double drawer unit |
| Height | 520mm |
| Width | 795mm |
| Depth | 447mm |
| Opening | Soft close pull to open |
| Barcode | 5055833651672 |
| Height (Additional Info) |
|
| Recommended Trap |
|
| Handle |
|
Similar Products
-
Crosswater Svelte 100 Unit & Cast Mineral Marble BasinFrom £1,209.35(inc. VAT)
To £1,286.40(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Svelte 60 Unit & Cast Mineral Marble BasinFrom £938.00(inc. VAT)
To £1,005.00(inc. VAT)
More Info Qty:




