My Cart
Crosswater Svelte 800 Unit & Worktop
From £1,360.10(inc. VAT)
To £1,443.85(inc. VAT)
Product Code
SE8000TMC_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Svelte 800 Unit
| Finish | Storm Grey Matt |
|---|---|
| Product Type | Double drawer unit |
| Height | 520mm |
| Width | 795mm |
| Depth | 447mm |
| Opening | Soft close pull to open |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Barcode | 5055833676460 |
| Weight | 33kg |
| Height (Additional Info) |
|
| Recommended Trap |
|
| Handle |
|
Svelte 800 Worktop
| Product Type | Worktop |
| Finish | Carrara Marble Effect |
| Width | 806mm |
| Depth | 445mm |
| Height | 25mm |
| Barcode | 5055833669868 |
| Weight | 19kg |




