My Cart
Crosswater Glide II 500 Unit & Cast Mineral Marble Basin
From £646.55(inc. VAT)
To £1,275.68(inc. VAT)
Product Code
GL5000_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Glide 50 Cast Mineral Marble Basins
| Overflow | With overflow |
| Product Type | Basin |
| Material | High gloss white cast mineral marble |
| Height | 80mm |
| Depth | 450mm |
| Width | 500mm |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Barcode | 5055833618224 |
| Notes |
|
Glide II 500 Unit
| Finish | Matt Black |
|---|---|
| Product Type | Double drawer unit |
| Height | 520mm |
| Width | 500mm |
| Depth | 450mm |
| Opening | Soft close pull to open |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Barcode | 5055833668601 |
| Weight | 25.12kg |
| Recommended Trap |
|
| Handle |
|
Similar Products
-
Crosswater Glide II 600 Double Drawer Unit with Cast Mineral Marble BasinFrom £699.70(inc. VAT)
To £797.70(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 1000 Unit & Cast Mineral Marble BasinFrom £804.00(inc. VAT)
To £927.96(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 100 Unit & Cast Mineral Marble BasinFrom £864.30(inc. VAT)
To £1,526.94(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 700 Unit & Cast Mineral Marble BasinFrom £716.90(inc. VAT)
To £1,346.04(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 600 Unit with White Gloss Cast Mineral Marble BasinFrom £680.05(inc. VAT)
To £773.86(inc. VAT)
More Info Qty:




