My Cart
Crosswater Glide II 500 Unit & Ice White Glass Basin
From £261.30(inc. VAT)
To £1,315.88(inc. VAT)
Product Code
GL0511SIW_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Glide II 500 Unit
| Finish | Matt Black |
|---|---|
| Product Type | Double drawer unit |
| Height | 520mm |
| Width | 500mm |
| Depth | 450mm |
| Opening | Soft close pull to open |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Barcode | 5055833668601 |
| Weight | 25.12kg |
| Recommended Trap |
|
| Handle |
|
Glide II Ice White Glass Basin
| Product Type | Basin |
| Material | Glass |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |
| Overflow | With Overflow including chrome overflow cover |
| Barcode | 5055833696710 |
| Weight | 7kg |
| Product Notes |
|
Similar Products
-
Crosswater Glide II 600 Unit with Ice White Glass BasinFrom £760.45(inc. VAT)
To £854.26(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 1000 Unit & Ice White Glass BasinFrom £455.60(inc. VAT)
To £1,627.44(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Glide II 600 Double Drawer Unit with Ice White Glass BasinFrom £780.10(inc. VAT)
To £878.10(inc. VAT)
More Info Qty:




