My Cart
Crosswater Svelte 100 Unit & Ice White Glass Basin
From £1,410.35(inc. VAT)
To £1,487.40(inc. VAT)
Product Code
SE1000_BUNDLE
We offer a local delivery service from our West London Showroom.
Please enter your postcode to see if your eligible
Estimated Delivery: Delivery in 3-4 days, subject to stock*
Svelte 100 Ice White Glass Basin
| Product Type | Basin |
| Overflow | With overflow |
| Material | Glass |
| Height | 20mm |
| Width | 1010mm |
| Depth | 471/415mm |
| Barcode | 5055833697571 |
| Weight | 13.5kg |
Svelte 100 Unit
| Finish | White Gloss |
|---|---|
| Product Type | Double door unit |
| Opening | Soft close pull to open |
| Height | 520mm |
| Depth | 460mm |
| Width | 1000mm |
| Barcode | 5055833690800 |
| Weight | 45kg |
| Height (Additional Info) |
|
| Recommended Trap |
|
Similar Products
-
Crosswater Svelte 60 Unit & Ice White Glass BasinFrom £1,018.40(inc. VAT)
To £1,085.40(inc. VAT)
More Info Qty: -
Crosswater Svelte 80 Unit & Ice White Glass BasinFrom £1,095.46(inc. VAT)
To £1,179.20(inc. VAT)
More Info Qty:




